Gruodžio 4d. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija, Klaipėdos miesto savivaldybė ir Kultūros paveldo departamentas prie LR Kultūros ministerijos organizavo forumą pavadinimu “Darni pajūrio regiono plėtra, dėmesys paveldui ir kraštotvarkai”.
Kodėl šios garbingos institucijos nutarė viską apversti aukštyn kojom? Senojoje miesto dalyje bus statomas tiltas, o netoliese ir septynaukštis pastatas.
Miesto valdžia ruošiasi nugriauti karo audras atlaikiusį namą, išardyti XIX a. pab. suformuotą gatvių tinklą, o svarbiausia, kad tai įvardina kaip dėmesį paveldui. Miesto valdžia tokiais veiksmais save įvardina barbarais, paveldo niokotojais ir ieško sąjungininkų. Apie jokią darną neverta ir kalbėti, nes jos nėra. Yra nekilnojamojo turto vienintelis noras užgrobti miesto patraukliausias teritorijas stikloidams. Iš nekilnojamo turto galima pasipelnyti , jei jis bus statomas miesto centre arba prie jūros. Todėl jie griauna seną namą, kerta net 10 ha miško, kad plačiu pajūrio keliu galėtų važiuoti naujieji lietuviai, nes senuosius lietuvius esamas kelias tenkina.
Aktyvūs klaipėdiečiai plakatais pasitiko forumo dalyvius. Klaipėdos miesto tarybos narys Simonas Gentvila, perskaitęs plakatų turinį, paprašė, kad būtų nufotografuotas. Vėliau tą nuotrauką paviešino feisbuke. Tiek nuotraukos viešinimas, tiek tarybos nario elgesys forume siekė tik vieno tikslo, o tai suformuoti įvaizdį, kad miesto valdžia, kurią atstovauja Simonas Gentvila, daro gerus darbus. O aktyvūs klaipėdiečiai – kvailiai, miestui norintys tik blogo. Taip pat prie piketuotojų priėjo ir Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktorė Diana Varnaitė. Piketuotojai jos prašė tikros darnos, o ne „makaronų kabinimo“ sprendžiant Klaipėdos miesto problemas, ateitį.
Forume pirmasis pranešėjas - Arnoldas Antanavičius, UAB “Inreal” investicijų ir analizės departamento direktorius. Tema “Klaipėdos m. investicinė aplinka“. Jis teigė, kad investitoriai Klaipėdoje nemato didelių perspektyvų. Klaipėdoje pirmą vietą užima investicijos į pramonę. Žymiai mažiau investuoja į paslaugų ir verslo centrus, kurie kuria aukštą pridėtinę vertę. Kas kaltas? Kodėl apeina Klaipėdą investuotojai? Aktyvūs klaipėdiečiai mano, kad miesto valdžia. Ir tai teigia Kauno miestas. Kaunas, kuris prie senos valdžios investitoriams nebuvo svarbus, pasikeitus valdžiai, tapo įdomiu ir reikšmingu miestu.
Sekanti pranešėja - Milda Žekonytė, Klaipėdos m. savivaldybė. Jos tema „Klaipėdos m. naujojo Bendrojo plano rengimo gairės – pamokos, lūkesčiai ir užduotys naująjam planavimo dokumentui“. Klaipėdos miesto bendrojo plano yda, kad nėra numatytų prioritetų. Klaipėdiečių nuomonė, toks miestas, kuris net 25 metus neturi vystymosi prioritetų, iššaukia miestiečių nesutarimus su valdžia.
Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktorė Diana Varnaitė prašė miesto valdžios patalkinti kultūros paveldo apskaitoje. Pažėrė ir kritikos miesto valdžiai, nes per 10 metų nepaskelbė nei vieno savivaldybės saugomo pastato, gyvenimas senamiestyje apmiręs. Prašė surasti balansą, kad senamiestyje būtų malonu, o simboliu nurodė, kad galėtų būti Šv. Jono atstatyta bažnyčia.
Paskutinis pranešėjas – Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento direktorius Vidmantas Bezaras. Jis trumpai informavo apie žaliosios infrastruktūros kūrimą pajūryje iki 300metrų.
Jaunasis politikas Simonas Gentvila forumo pabaigoje pasakė taip , kad Klaipėdoje problema yra ne tik Šv. Jono bažnyčia, bet ir Šv. Naglis, kuris atsisakė net teismo įpareigojimo pasirašyti. Išgąsdino investuotojus, kurie dabar nenori investuoti į Klaipėdą. Taip N. Puteikis nepasirašė po projektu. Vyko teismai, kuriuos N. Puteikis laimėjo, nes nesąžiningai pasielgė investuotojai, kurie sąlygose nurodė dviejų pastatų statybą, o projekte pateikė tik vieną pastatą. Kodėl tarybos narys Simonas Gentvila, kalbėdamas netiesą, darydamas absurdiškas išvadas, nejaučia jokios gėdos? Todėl, kad Klaipėdoje, esantiems valdžioje, priimta meluoti, kalbėti netiesą, apgaudinėti klaipėdiečius.
Liberalai, šeimininkaujantys Klaipėdoje kelis dešimtmečius, sugebėjo tik griauti ir
statyti monstrus. Galėjęs būti patraukliu turizmo ir pažinties su Mažaja Lietuva centru,
miestas tapo mirštančiu, nes savivaldybė neinvestavo į miesto centrinės aikštės tvarkymą, o tik apmokestino automobilių stovėjimą, kavinės nesugebėjo prisitaikyti
prie mokesčių naštos, užsidarinėjo.Pasidomėkim, kas gero Klaipėdoje?
„Viktorijos“ viešbučio kelis dešimtmečius trunkantis remontas, bet naują „Maxima“
pastata. Turim didžiausią grėsmingą laivą – dujovežį, bet dujos ir šiluma nepinga.
Brangiai mokame už nemąstančių tranų klaidas. TARAŠKEVIČIUS įsiamžino Fortumo
afera, Kongas- dviračių takais ir dujovežiu. Dar žada „Stiklainių“ centre pastatyti.
Tikras miesto patriotas. Sudie, uostamiesčio kilni dvasia, jie , kunigaikštukai ir jų atžalos,rašo naują istoriją, be Vydūno, be kitų buvusių miesto šviesuolių.
Man kažkaip asocijuojasi forumas ir Fortumas. Gal pavardės tos pačios, gal tik
tos pačios mokestinės virvės miestelėnams? Pagyvensim, pamatysim.