Rokiškio psichiatrinėje ligoninėje yra „gydoma“ Virginija Smilgytė, tačiau manau, kad iš tikro, su ja norima susidoroti už suteiktą teisinę pagalbą savo likimo draugėms. Jai yra leidžiami vaistai HALOPERIDOL. Nuo šitų vaistų ją kausto, sutrinka judėjimas, vaikštant verčia atgalios. V. Smilgytė prašo „nešerti“ ją nuodijančiais vaistais. Gydytojos vienintelis atsakymas – apsimetinėji.
Anksčiau paskambindavau ir kalbėdavomės valandomis, o dabar su Virginija kalbu tik keletą minučių ir dažniausiai girdžiu, kad ji guli, nes dreba iš vidaus kūnas ir geriau jai norisi iš kart mirti, nei jausti, kaip palaipsniui, draskydama visus vidinius organus, atsėlina mirtis. Haloperidoliu gydo jos tariamą mastymo sutrikimą. Gydo dėl to, kad ji facebooke rašė apie Seimo narį Darbo partijos atstovą Valentiną Bukauską, jo sūnų ir vyriausiosios prokurorės Daivos Armalienės sūnų. Anot Virginijos, tai žmonės, kurie darė žalą telšiškiams ir jos šeimai.
Rokiškio psichiatrijos ligoninėje 2018 m. rudenį aš lankiau Virginiją Smilgytę, susitikau su ją prižiūrinčia, o dabar jau gydančia gydytoja, skyriaus vedėja Rūta Bandžiuliene. Ji mums pasakė, kad turėjo tokią besiskundžiančią pacientę ir tik ji pati kalta, kad taip ilgai buvo gydoma. Būtų tylėjusi – būtų anksčiau paleista į namus. Gydytoja kalbėjo apie Skaistą Rakauskienę. Kauno apygardos teismo sprendimu 2017 m. sausio 26 d. ji buvo paleista, o jau vasario 5 d. mirė.
Tuomet svarstėme kaip pasielgti, kad išsaugoti Virginijos Smilgytės gyvybę. Nusprendėme niekam viešai nekalbėti, nerašyti, patylėti, kad tik paleistų, kad tik nutrauktų gydymą vaistais, kurie neša mirtį.
Daugiau, kaip pusę metų tylėjome. Tikėjome gydytoja ir bijojome, kad Virginijos neištiktų Skaistos Rakauskienės likimas. Gydytoja netesėjo savo pažado, nors ji ir Virginijai sakė, kad jei tylėsite, nerašysite, nesiskųsite - durys bus atviros.
Galimai labai apsirikome, kad nerašėme apie tariamą gydymą vaistais, turinčiais žudantį poveikį V. Smilgytei. Iš sveiko žmogaus per pusmetį padarė pusiau lavoną. Vaistai, kuriuos ji gauna, nekeičia mąstymo ir jos įpročių, mintyse ji toliau dėlioja eiles, vėliau jas užrašo. Pasirodo, kad buvome neteisūs, kai nutarėme, jog V. Smilgytės fizinės ir psichinės būklių pablogėjimą pergyvensime tik savyje. Gydytoja suprato, kad „tyla yra gerą byla“ ir ji Rokiškio apylinkės teismo paprašė pratęsti „gydymą“. Jos pagrindinis argumentas - pas Virginiją dar nėra pakankamai kritiškumo. Ar realu, kad cheminiai vaistai per pusę metų suformuos kritinį mąstymą? Tai absurdas. Kas gali patikėti, kad Lietuvos piliečiai, primaitinti tabletėmis, subadyti adatomis tampa savikritiški? Tik gydytoja R, Bandžiulienė ir Rokiškio teismo teisėjas Artūras Dilys, sutikęs su gydytojos teiginiais, kad vaistais galima išugdyti kritinį požiūrį, ir priėmęs sprendimą tęsti gydymą.
Iš tikro V. Smilgytė vaistais yra palaipsniui nuodijama. Ji, kad ją paleistų į laisvę, prisipažino, jog padarė nusikaltimą, rašydama apie V. Bukauską, jo sūnų ir prokurorės sūnų. Virginija nori gyventi. Koncentracijos stovykla, kitaip negalima pavadinti tą vietą, kurioje šiuo metu yra Virginija – suvaržė laisvę, priverstinai izoliavo ir ėmė leisti vaistus HALOPERIDOL, kai net informacijoje apie šį vaistą parašyta, kad gali ištikti staigi mirtis. Šiandien Lietuvoje neparankiems žmonėms yra paskelbtas nematomas karas, t.y. taikomi sovietiniai gydymo metodai. Jie yra priverstinai nuodijami vaistais ir kaip S. Rakauskienė išeina iš šio pasaulio.
Rokiškio teismo sprendimas yra apskųstas. 2019 m. birželio 14 d. 13 val. Panevėžio apygardos teisme vyks Virginijos Smilgytės teismo posėdis. Ją gina advokatė Eligija Norkienė.
Virginija turi artimų giminaičių, kurie su ją artimai bendrauja ir prašo paleisti bei taikyti ambulatorinį gydymą.
Kiti straipsniai susiję su V. Smilgyte