Teisminis susidorojimas su europarlamentaru Petru Gražuliu dėl buv. Seimo pirmininkės senelio tankisto uniformos

Pr. spaudai, Petras Gražulis, Europos Parlamento narys  +37069842163

2024 m. spalio mėn. 28 d. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato vyresnioji tyrėja Olga Švenčionė priėmė nutarimą Nr. 10-ANR_N-28167-2024 administracinio nusižengimo byloje ROIK: 23225056110, kuriuo pripažino Petrą Gražulį kaltu dėl viešo sovietinės kario uniformos demonstravimo.

Nors žodinio nagrinėjimo stadijoje pateiktas paaiškinimas ir paaiškinime raštu pakartota, kad tai daryta visuomenės informavimo apie istorinius ir dabarties įvykius, totalitarinius ar autoritarinius režimus tikslais.

Tačiau policijos tyrėjai, nagrinėję šią bylą, visiškai ignoravo šiuos argumentus, tarsi P. Gražulis būtų toks pats, kaip Sovietų Sąjungos karo veteranai, kurie su tokiomis uniformomis atvykdavo švęsti sovietinių švenčių į Vilniaus Antakalnio kapines ir tomis uniformomis nepagristai didžiuodavosi.

Tuo metu P. Gražulis elgėsi visiškai priešingai. Sovietinę tankisto uniformą viešai rodė legalaus mitingo metu, siekdamas informuoti visuomenę apie visuomenei labai svarbius ir žinotinus istorinius įvykius. Norėjo viešai paskleisti istorinę informaciją apie pilietį Čmil, kuris 1944 m. įvažiavo į Lietuvą su okupacine SSRS kariuomene, dėvėdamas sovietinę tankisto uniformą.

Tokiu būdu norėta nušviesti jo indėlį į Lietuvos Respublikos okupaciją ir genocidą, kuris galimai slepiamas jo anūkės, buvusios Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen. Taip pat siekta, kad pastaroji įvertintų šį indėlį, atskleisdama, kam ji lojali – ar Lietuvos Respublikai, ar Sovietų Sąjungai.

Pažymėtina, kad pati sovietinės tankisto uniformos dėvėtojo anūkė Viktorija Čmilytė-Nielsen 2015 m. kovo mėn. dalyvavo Rusijoje surengtame Pasaulio moterų šachmatų čempionate, kuris akivaizdu, kad tyčia buvo surengtas Krymo užgrobimo 2014 m. metinių proga ir netoli Krymo – Sočyje.

Tuo labiau kad tarpukario Nepriklausomoje Lietuvoje būta atvejų, kai aukšti valstybės pareigūnai (Vincas Vitkauskas, Antanas Merkys, Kazys Bizauskas) deklaravo savo lojalumą Lietuvai, bet lemiamu momentu ją išdavė.

Dabar, kasdien stiprėjant Rusijos agresijos grėsmei, vykstant kruvinam karui Ukrainoje ir informaciniam karui su Vakarų demokratijomis, itin svarbus aiškumas dėl esamų Lietuvos Respublikos politikų ir valdininkų lojalumo, ypač tuometinės Seimo Pirmininkės V. Čmilytės-Nielsen, kuri aukščiau minėtus savo senelio biografijos faktus itin kruopščiai slepia ir vengia įvertinti.

Ji niekada nepasmerkė nei savo senelio, nei savo tėvo, kuris buvo KGB rezerve, darbų ir nusikaltimų Lietuvai. Tuo darytina išvada, kad jis savo tylėjimu pritaria savo tėvo ir senelio nusikaltimams Lietuvai.

Kaip iš viso yra įmanoma, kad P. Gražulis, buvęs sovietinis kalinys – paskutinis SSRS kalinys, priklausęs Helsinkio žmogaus teisių gynimo grupei, Eucharistijos grupei, dalyvavęs antisovietiniuose mitinguose ir už tai teistas, persekiotas, kalintas, šlovintų okupacijos simbolį – V. Čmilytės-Nielsen senelio tankisto uniformą? Ta uniforma demonstruota su širdgėla, o ne su pasididžiavimu. Todėl toks kaltinimas ir nuobauda yra didžiausias sovietinio kalinio įžeidimas.

Tai – kovos prieš sovietinę sistemą ir už Nepriklausomą Lietuvą paniekinimas. Todėl, atsižvelgiant į aukščiau pateiktus argumentus, prašoma šią administracinę nuobaudą panaikinti, nes aukščiau aprašyti veiksmai visiškai atitinka Administracinių nusižengimų kodekso 524 straipsnio 3 dalyje numatytą išimtį:

524 straipsnis. Nacistinių, komunistinių simbolių, totalitarinių ar autoritarinių režimų simbolių platinimas ar demonstravimas.

3. Pagal šį straipsnį neatsako asmenys, kurie padaro šio straipsnio 1, 2 dalyse nurodytas veikas muziejų veiklos, visuomenės informavimo apie istorinius ir dabarties įvykius, totalitarinius ar autoritarinius režimus, švietimo, mokslo, meno, kolekcionavimo, antikvarinės ar sendaikčių prekybos tikslais, asmenys, kurie naudoja oficialią egzistuojančios valstybės simboliką (išskyrus dvispalvę (juodos ir oranžinės spalvų) Georgijaus (šv. Jurgio) juostą naudojančius asmenis), ir Antrojo pasaulinio karo dalyviai, vilkintys savo uniformą.

Kategorijos: Be kategorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>